Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Rozrywki Wrotki na Wypasie w Mielcu. Centrum rozrywki oferuje wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Tor wrotkarski, mini golf, kulkowy tor zabaw, magiczna podłoga, klocki, karaoke, bilard to atrakcje z których mogli skorzystać uczniowie podczas trzygodzinnego pobytu. W trakcie odpoczynku na uczniów czekał poczęstunek oraz napoje.


 

W miesiącu maju br. obchodziliśmy w naszej szkole święto książki. Rozpoczął je udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”- pod hasłem „Czytanie jest fajne” zorganizowanej przez pracowników Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej w Przedborzu. Klasy P,0, I-III z zaciekawieniem wysłuchały pięknego czytania fragmentów literatury dziecięcej. Miało również miejsce spotkanie środowiskowe z babciami i dziadkiem, którzy czytali i opowiadali uczniom najpiękniejsze bajki. Odbyły się klasowe konkursy pięknego czytania w kl. I-III. Klasy IV-VII uczestniczyły w lekcji bibliotecznej „ Katalog biblioteczny w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Przedborzu, a chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych. W ramach obchodów „Święta książki kl. P,0 i I-III wykonały prace plastyczne - ilustracje do ulubionych bajek , które są prezentowane na gazetce ściennej korytarza. Odbyła się wycieczka do drukarni w Rzeszowie, celem dowiedzenia się „Jak powstaje książka”.

Program profilaktyczny edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” zrealizowany został wzorem lat ubiegłych w formie warsztatowej z zastosowaniem metod aktywizujących. Główny cel programu zakładał wyrobienie u uczniów umiejętności świadomego radzenia sobie w sytuacjach, gdy inne osoby palą w ich obecności. Realizacja pięciu scenariuszy z wykorzystaniem materiałów pozyskanych z PSSE w Kolbuszowej, a także przygotowanych przez nauczyciela pozwoliła uczniom zdobyć podstawowe wiadomości dotyczące zachowań prozdrowotnych. Na zakończenie programu dzieci samodzielnie wykonały znaczki „ Nie pal przy mnie, proszę”.