O tym, że każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przekonali się uczniowie naszej szkoły biorąc udział w zajęciach warsztatowych w ramach realizacji ogólnopolskiego programu: „ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Schemat udzielania pierwszej pomocy na manekinie Mini Anne poprzedzony był w klasach 0- III obejrzeniem filmów edukacyjnych: „ Doktor Kręciołek” i „ Czy potrafisz ratować życie”. Uczniowie z klas IV- VI przypominali sobie i powtarzali krok po kroku łańcuch przeżycia, ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonywali oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Wiedza zdobyta podczas takich warsztatów, jak i prawidłowo wykonane czynności ratownicze mogą przecież uratować czyjeś życie.

 

W ramach Tygodnia Sportu i Zdrowia odbyły się warsztaty „Zdrowego odżywiania”. Uczniowie starszych klas z przyniesionych produktów przygotowywali koktajle owocowo- warzywne, soki ze świeżych owoców, warzyw oraz kanapki. Było smacznie i zdrowo.

 

W dniach 5- 9 czerwca odbył sie Szkolny Tydzień Sportu i Zdrowia. W ramach tego tygodnia odbyła się Szkolna Olimpiada Lekkoatletyczna, został rozstrzygnięty szkolny konkurs o tytuł sportowca Fair Play, odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania, szkolny konkurs Wiedzy o Sporcie oraz gry i zabawy.