W listopadzie w naszej szkole uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w obchodach ,,Tygodnia Baśni i Bajek”. Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z których mamy do czynienia na co dzień. Temu służyły całotygodniowe zajęcia w naszej szkole. Te pięć dni zostały nazwane ,,Tygodniem Bajki i Baśni” Celem tych zajęć było ukazanie walorów płynących z czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do częstego sięgania po książki. W tym tygodniu dzieci poznały losy niektórych bohaterów, którzy przenieśli ich do swoich magicznych światów. W ramach obchodów ,,Tygodnia baśni i bajek” uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. W szkole zaroiło się od ilustracji kolorowych bajkowych postaci, które zostały wcześniej przygotowane w klasach. Prace swoich uczniów znalazły swoje miejsc w galerii przygotowanej na szkolnym korytarzu.

10 listopada 2017 roku w naszej szkole uczciliśmy Święto Niepodległości. 99 lat temu - 11 listopada 1918 roku - nasz kraj odzyskał niepodległość. Po 123. latach niewoli  naród polski odzyskał swoje państwo. Wreszcie na mapach świata pojawiła się Polska. Uczniowie klasy VI w montażu słowno - muzycznym przedstawili losy Polaków tamtego okresu i naszą drogę do wolności. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Józefa Piłsudskiego: "Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo."

Za nami Wojewódzka Konferencja Metodyczna „SPEED-BALL - NOWA DYSCYPLINA SPORTOWA NA LEKCJACH WF I ZAJĘCIACH SKS” zorganizowana 8 listopada 2017 r. przez Stowarzyszenie Inkubator Inicjatyw PASSA wraz ze Szkołą Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu. Partnerami konferencji byli: Stowarzyszenie Sportownia, Speed Ball Polska oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Konferencję patronatem objęli: Starosta Kolbuszowski oraz Burmistrz Kolbuszowej, patronatem medialnym Korso Kolbuszowskie. Konferencję otwarła Dyrektor szkoły w Przedborzu - Pani Barbara Wiącek. Prezentację na temat speed-ball oraz projektu, dzięki któremu się odbyła przygotowały i przedstawiły uczennice klasy VII, jednocześnie uczestniczki projektu. Swoją historię speed-ballową przedstawili nam przedstawiciele Stowarzyszenia Sportownia Izabela Janczak-Bizoń oraz Przemysław Wolan – człowiek, który zapoczątkował speed-ball w Polsce.