W grudniu trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Pionier 2017”, której organizatorem był Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie.

Wyniki przedstawiają się następująco: dyplom laureata i nagrodę książkową zdobył uczeń klasy VII Mateusz Słotwiński (5 miejsce),

dyplomy z wyróżnieniem otrzymali – Oskar Świder kl. VII (9 miejsce),

                                                        Julia Tyrpin kl. VI (14 miejsce),

                                                        Maciej Słotwiński kl. IV (15 miejsce),

                                                        Paweł Starzec kl. IV (15 miejsce).

Pozostali uczestnicy konkursu dostali dyplomy uznania.

Anna Gil i Eliza Siwiec kl. IV,

Anna Guzior, Wiktoria Halat i Wiktoria Kluk kl. V,

Gabriela Zawisza, Gabriel Skóra i Norbert Rybicki kl. VI.

Gratulujemy uczniom bardzo dobrych osiągnięć w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W imieniu całej społeczności szkolnej SP w Przedborzu dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy w minionym roku przekazali 1% odpisu podatku na potrzeby szkoły. Za przekazaną kwotę 387 zł zostały zakupione : drabinki koordynacyjne i laski gimnastyczne, które będą wykorzystywane przez uczniów na zajęciach szkolnych. W tym roku również istnieje możliwość wsparcia nasze szkoły w postaci odpisu 1%. Numer KRS znajduje się na wizytówkach, Fb i stronie www szkoły.

                                                                     Dyrektor szkoły.

1 marca po raz 8 obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to Święto państwowe ustanowione w 2010 roku i poświęcone  oddaniu hołdu wojskowym z antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. Data wyznaczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wiąże się z egzekucją wojskowych należących do podziemia antykomunistycznego. 1 marca 1951 roku zostało zamordowanych siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Prezydent Lech Kaczyński napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”. Dziękujemy za wolną Polskę - mówił w tym roku prezydent Andrzej Duda do Żołnierzy Niezłomnych podczas uroczystości przed budynkiem dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. - To chyba najstraszniejsze w naszym kraju miejsce walki do końca o niepodległą Rzeczpospolitą - podkreślił. W całej Polsce odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzom Wyklętym. Również w naszej szkole odbyła się krótka prelekcja połączona z obejrzeniem filmików poświęconych Żołnierzom Niezłomnym. Uczniowie klas IV – VII mieli możliwość poznania historii naszego kraju i historii bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63.