Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły: Kacper Draus, Dominik Kuca, Maksymilian Pawlina, Filip Posłuszny (klasa I), Zuzanna Nędza, Julia Medygrał (klasa II) wzięli udział w XXXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Młodzieży Szkolnej pod hasłem „Mój las” - 2017. Wszystkie prace plastyczne były na wysokim poziomie artystycznym, wykonane z dużym zaangażowaniem. Uczniowie klas młodszych wykonali pracę opisowo- plastyczną na temat  Mój ulubiony mieszkaniec lasu”. Kacper oraz Dominik otrzymali III i VI miejsce w konkursie. Z rąk organizatorów odebrali piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

Jak co roku, w naszej szkole odbyły się Mikołajki! 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Przybysza, powitali w przygotowanym z tej okazji montażu słowno - muzycznym  uczniowie klasy VI. Następnie Mikołaj rozdał prezenty przygotowane dla wszystkich uczniów. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Mikołaj bardzo się ucieszył z tak miłego przyjęcia i zapewnił, że w następnym roku z całą pewnością nie ominie naszej szkoły.

Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kolbuszowej zorganizowała Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny:

  • Konkurs Piosenki Patriotycznej
  • Konkurs Fotograficzny o tematyce patriotycznej
  • Konkurs Plastyczny „ Orzeł symbolem wolności”.

Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowały uczennice klasy V: Anna Guzior, Wiktoria Halat, Wiktoria Kluk, która za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !