25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi pod hasłem "Szanujmy naszą Ziemię". Uczniowie klasy czwartej zaprezentowali się w inscenizacji pt. "Majowa wycieczka" w której pokazali w jaki sposób człowiek bezmyślnie zaśmieca swoje środowisko. Zwrócili również uwagę na to, że nasze codzienne zachowanie, nasze decyzje i wybory wpływają nie tylko na stan naszego najbliższego środowiska, ale całej Ziemi. Uczniowie klasy siódmej  przygotowali piosenki o tematyce przyrodniczej.

We wtorek 17. 04. 2018 o godz. 17.30 odbedzie się spotkanie z rodzicami.

W dniu 21 marca 2018 r. odbył się VIII Gminny Konkurs „Matematyczny As Czwartych Klas” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Szarych Szeregów w Kolbuszowej Górnej.

W konkursie rywalizowało 30 najzdolniejszych uczniów klas czwartych z gminy Kolbuszowa. Uczniowie rozwiązywali zadania w pięciu konkurencjach: zadania zamknięte, zadania tekstowe, krzyżówka, figury geometryczne oraz skala i plan. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy spisali się na medal i zajęli miejsca na podium:

II miejsce Paweł Starzec,

III miejsce Maciej Słotwiński.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!