W listopadzie w naszej szkole uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w obchodach ,,Tygodnia Baśni i Bajek”. Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z których mamy do czynienia na co dzień. Temu służyły całotygodniowe zajęcia w naszej szkole. Te pięć dni zostały nazwane ,,Tygodniem Bajki i Baśni” Celem tych zajęć było ukazanie walorów płynących z czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do częstego sięgania po książki. W tym tygodniu dzieci poznały losy niektórych bohaterów, którzy przenieśli ich do swoich magicznych światów. W ramach obchodów ,,Tygodnia baśni i bajek” uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. W szkole zaroiło się od ilustracji kolorowych bajkowych postaci, które zostały wcześniej przygotowane w klasach. Prace swoich uczniów znalazły swoje miejsc w galerii przygotowanej na szkolnym korytarzu.