Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Przedbórz wraz ze Szkołą Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu pozyskało dofinansowanie na organizację ferii zimowych dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Janka Zawiszy w Przedborzu w ramach konkursu „Pożyteczne Ferie 2013” ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi. Projekt realizowany był w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kolbuszowej – Filią w Przedborzu od 11.02.2013r. do 23.02.2013r.

Do uczestnictwa w projekcie zaproszone zostały osoby z Przedborza i Huty Przedborskiej, które podzieliły się z dziećmi swoim hobby i poprowadziły warsztaty rękodzielnicze.

W trakcie ferii dzieci uczestniczyły w wykładzie o zdrowym żywieniu i tworzeniu menu, a w trakcie warsztatów przygotowały zdrowe posiłki.

Dzieci oprócz udziału w warsztatach miały czas na ruch i zorganizowane zabawy. Dwukrotnie wyjechały na lodowisko i uczestniczyły w zabawach i konkursach na lodzie. Zwiedziły Muzeum Dobranocek oraz oglądały najnowszą produkcję filmową „Zambezia”. Nie zabrakło w tych dniach troski o naszych czworonożnych przyjaciół - tych domowych i dzikich. Dzieci uczestniczyły w wykładach i konkursach wiedzy przygotowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa.

Dofinansowanie zostało przeznaczone na wyjazdy na lodowisko, do kina oraz Muzeum Dobranocek, organizację Dnia Zdrowego Żywienia, nagrody w konkursach, poczęstunek dla uczniów w trakcie ferii oraz organizację wystawy z realizacji ferii.