W imieniu całej społeczności szkolnej SP w Przedborzu dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy w minionym roku przekazali 1% odpisu podatku na potrzeby szkoły. Za przekazaną kwotę 387 zł zostały zakupione : drabinki koordynacyjne i laski gimnastyczne, które będą wykorzystywane przez uczniów na zajęciach szkolnych. W tym roku również istnieje możliwość wsparcia nasze szkoły w postaci odpisu 1%. Numer KRS znajduje się na wizytówkach, Fb i stronie www szkoły.

                                                                     Dyrektor szkoły.

1 marca po raz 8 obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to Święto państwowe ustanowione w 2010 roku i poświęcone  oddaniu hołdu wojskowym z antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. Data wyznaczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wiąże się z egzekucją wojskowych należących do podziemia antykomunistycznego. 1 marca 1951 roku zostało zamordowanych siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Prezydent Lech Kaczyński napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”. Dziękujemy za wolną Polskę - mówił w tym roku prezydent Andrzej Duda do Żołnierzy Niezłomnych podczas uroczystości przed budynkiem dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. - To chyba najstraszniejsze w naszym kraju miejsce walki do końca o niepodległą Rzeczpospolitą - podkreślił. W całej Polsce odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzom Wyklętym. Również w naszej szkole odbyła się krótka prelekcja połączona z obejrzeniem filmików poświęconych Żołnierzom Niezłomnym. Uczniowie klas IV – VII mieli możliwość poznania historii naszego kraju i historii bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63.

 

W sobotę 27 stycznia 2018 r. została zorganizowana zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Wspólną zabawę prowadziła animatorka, która organizowała różne gry, konkursy. Starsi uczniowie klas IV - VII bawili sie od godziny 1600 do 2030. . Wszyscy uczniowie doskonale się bawili pod opieka nauczycieli i rodziców. Zabawa była niezapomniana z mnóstwem miłych wrażeń.