W dniach 7-8 czerwca w naszej szkole odbyła się Szkolna Wiosenna Olimpiada Lekkoatletyczna dla uczniów klas IV -VI. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach:

- bieg na 60 metrów,

- skok w dal,

- rzut piłeczką palantową,

- rzut piłką lekarską.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu uzyskanych punktów wyłoniliśmy zwycięzców. W kategorii dziewcząt:

- l miejsce Wiktoria Śpiewak - kl. VI

- II miejsce Emilia Skóra- kl. VI

- III miejsce Kamila Sarama- kl. VI.

W kategorii chłopców:

- l miejsce Szymon Różański- kl. V

- II miejsce Gabriel Skóra- kl. V

- III miejsce Patryk Posłuszny- kl. V.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

O tym, że każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przekonali się uczniowie naszej szkoły biorąc udział w zajęciach warsztatowych w ramach realizacji ogólnopolskiego programu: „ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Schemat udzielania pierwszej pomocy na manekinie Mini Anne poprzedzony był w klasach 0- III obejrzeniem filmów edukacyjnych: „ Doktor Kręciołek” i „ Czy potrafisz ratować życie”. Uczniowie z klas IV- VI przypominali sobie i powtarzali krok po kroku łańcuch przeżycia, ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonywali oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Wiedza zdobyta podczas takich warsztatów, jak i prawidłowo wykonane czynności ratownicze mogą przecież uratować czyjeś życie.

 

W ramach Tygodnia Sportu i Zdrowia odbyły się warsztaty „Zdrowego odżywiania”. Uczniowie starszych klas z przyniesionych produktów przygotowywali koktajle owocowo- warzywne, soki ze świeżych owoców, warzyw oraz kanapki. Było smacznie i zdrowo.