7 grudnia w naszej szkole były odwiedziny niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Staruszek od wielu lat przybywa do nas  przynosząc prezenty. Każdy uczeń otrzymał od świętego podarunek w postaci słodyczy i owoców. Dzieci odwdzięczyły się Mikołajowi przygotowując dla niego montaż słowno-muzyczny. Nie obyło się też bez wizyty zimy i jej pomocników,  małe śniegoduszki pomogły  Mikołajowi w rozdawaniu podarunków. Na koniec dzieci pożegnały wspaniałych gości i zaprosiły ich na przyszły rok. Obiecały jednocześnie, że będą bardzo grzeczne aby i w przyszłym roku zasłużyć na prezenty.

W dniu 23 listopada odbył się w Widełce Gminny Konkurs Sportowy „Raz, dwa, trzy – poćwicz Ty” dla klas II-III. Uczniowie rywalizowali w 7 konkurencjach. A. Wdowik, K. Kamińska, Z. Guzy, G. Świder, M. Kwarta, D. Niemczyk, M. Niemczyk, P. Brzoza, M. Sitko  zdobyli    III miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i  medale.

29 listopada - andrzejki okazały się być wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ten dzień, który połączony był z tradycyjnym balem przebierańców.