W tym roku w Głogowie Małopolskim odbyła się XXIX edycja Wojewódzkiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „ Mój Las.” Uczniowie z kl. II i III  przygotowali prace pisemne na temat „Dlaczego lubię wycieczki do lasu?” Gabriela Świder i Zuzanna Guzy z kl.III zdobyły II miejsce. Andżelika Wdowik i Klaudia Kiełb z kl. III oraz Kamila Tyrpin i Natalia Zielińska z kl. II otrzymały nagrody za uczestnictwo w konkursie.

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej im. Janka Zawiszy w Przedborzu odbył się Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „ ABC Ekologii  klas II i III”. Ponad trzydziestu uczniów z 16 szkół rozwiązywało kodowany test wiedzy obejmujący podstawowe zagadnienia ekologii, ucząc się przy tym zasad zdrowej rywalizacji, dyscypliny  i samooceny. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała niezależna komisja.

Czekając na ogłoszenie wyników, uczestników konkursu i ich opiekunów odwiedził  Mikołaj, który obdarował wszystkich słodyczami.

W dniu 9 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mikołajkowym koncercie Majki Jeżowskiej w Ropczycach. Piosenkarka zaśpiewała dla dzieci swoje największe przeboje. W trakcie koncertu odbył się konkurs z nagrodami w postaci  plakatów z dedykacją i płyt muzycznych. Entuzjazm wśród dzieci podnosiła mikołajkowo-zimowa sceneria i wspólny śpiew z artystką.