Zespół Szkół w Widełce po raz czwarty zorganizował Gminny Konkurs Wielkanocny dla uczniów klas II i III. Odbył się on w dniu 7 kwietnia 2011r. Dzieci w obecności komisji musiały wykazać się inwencją twórczą, pomysłowością i dokładnością podczas wykonywania akcesoriów wielkanocnych ( koszyczek z gliny  i wianuszek z wydmuszek). Inspiracją do podjęcia aktywności było spotkanie z garncarzem i obserwacja jego warsztatu, a także możliwość podziwiania wystawki wcześniej przygotowanych wyrobów. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom swoich manualnych umiejętności, co zaowocowało:

- wyróżnieniem w kategorii: „ Koszyczek wielkanocny” ( Gabriela Świder – kl. III)

- III miejscem w kategorii: „ Wianuszek wielkanocny” ( Oktawia Kiełb – kl. II)

- II miejscem w kategorii: „ Wianuszek wielkanocny” ( Klaudia Kiełb - kl. III)

Możliwość zaprezentowania prac szerszemu gronu odbiorców, zdobycie pięknych  nagród i dyplomów było dla naszych uczestników miłym przeżyciem.

W dniu 12 kwietnia 2011 nasza szkoła zorganizowała wyjazd do Domu Kultury w Kolbuszowej na baśń o Królowej Śniegu. Dzieci śledziły z zainteresowaniem losy Kaja i Gerdy w Krainie złej Królowej. Podczas spektaklu uczniowie poznali świat wartości, uczyli się dobra i bezpiecznego obcowania ze złem. Wspaniała gra aktorów, bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja, zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej i muzycznej sprawiły, że sztuka bardzo się podobała. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach aktorskich doskonaląc swą wymowę

W dniu 25 marca 2011 roku w Rzeszowie w Instytucie Muzyki odbył się wojewódzki finał Piosenki Przyrodniczo – Ekologicznej zorganizowany przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody. Uczennice z klasy III Klaudia Kiełb i Gabriela Świder piosenką pt. „Zdecydujmy my” wyśpiewały III miejsce. Odebrały z rąk organizatora piękne dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Dziewczynki do występu muzycznego przygotowywała p. Urszula Marek.