30 marca odbyła się konferencja metodyczna (z zajęciami pokazowymi) „Zastosowanie edytora tekstu w edukacji wczesnoszkolnej” Zajęcia przeprowadzono wg autorskiego scenariusza nauczycielek miejscowej szkoły, nagrodzonego na ogólnopolskim konkursie na scenariusz zajęć –  „Chopin 2010 - pakiet edukacyjny”.

18 kwietnia br. rozstrzygnięty został  już VII Powiatowy Konkurs na Ludowe Akcesoria Wielkanocne w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Konkurs przewidywał różne kategorie wytworów artystycznych nawiązujących do tradycji lasowiackiej. Nasza szkoła zaprezentowała na nim pracę w kategorii: Kartka Świąteczna, której autorką była Natalia Zielińska z klasy drugiej. Uczennica otrzymała dyplom z wyróżnieniem i nagrodę  rzeczową.

 

13 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Janka Zawiszy w Przedborzu odbyła się konferencja (z lekcją pokazową) „Praktyczne zastosowanie plansz interaktywnych i tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej”.

Tematem lekcji był las i jego mieszkańcy oraz co zagraża naszym lasom.

W przebiegu zajęć zastosowano nowoczesne środki dydaktyczne tj. plansze interaktywne i tablicę interaktywną. Uczniowie zostali wprowadzeni w temat poprzez autorską prezentację multimedialną i film o lesie z planszy interaktywnej, który wzbogacony został możliwościami technicznymi tablicy interaktywnej.