6 maja odbyła się akademia poświęcona obchodom Święta Flagi Państwowej oraz 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Słowo wstępne wygłosiła nauczycielka historii, następnie uczniowie i chór zaprezentowali montaż słowno muzyczny. Dzieci z oddziału przedszkolnego zatańczyły poloneza. Na koniec wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Akademia miała charakter patriotyczny i budziła poczucie tożsamości  narodowej.
22 kwietnia w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło obchodów Dnia Ziemi brzmiało –„ Żyj z przyrodą w zgodzie”. Dekoracja oraz program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Na wstępie uczniowie przedstawili informację o obchodach Międzynarodowego  Dnia Ziemi na świecie. W dalszej części uczniowie zaprezentowali inscenizację w której pokazali w jaki bezmyślny sposób człowiek zanieczyszcza swoje środowisko. Akademię uatrakcyjniły występy szkolnego chóru.
19 kwietnia Szkolny Zespół Teatralny Języka Angielskiego wziął udział w X edycji Gminnego Konkursu Teatrzyków Obcojęzycznych „ZŁOTA MASKA” organizowanego przez Zespole Szkół w Widełce. W tym roku za przedstawienie „Trzy świnki” nasi aktorzy zdobyli trzecie miejsce. Szkoła otrzymała tradycyjną statuetkę i dyplom, a każdy z uczestników dyplom.