18 maja odbyła się kolejna gminna konferencja metodyczna (z zajęciami pokazowymi) z cyklu „Praktyczne zastosowanie plansz interaktywnych i tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej”.Temat zajęć „Wielcy Polacy - Maria Skłodowska Curie” nie był przypadkowy, bowiem rok 2011 został ogłoszony rokiem Marii Skłodowskiej Curie.

Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej uczniowie odegrali scenki teatralne przedstawiające najważniejsze fakty z życia M. Skłodowskiej. W drugiej części  oglądnęli autorską prezentację o naukowych osiągnięciach naszej rodaczki i innych wielkich Polakach. W tej części zajęć wykorzystano interaktywną tablicę i planszę z albumem Sławni Polacy. Uczniowie przypominając sobie między innymi  postać Mickiewicza, Matejki, Chopina, Jana Pawła II i M. Skłodowskiej, wykonywali ćwiczenia przy tablicy interaktywnej. Na zakończenie uczniowie wcielili się w eksperymentujących chemików. Przeprowadzili serię prostych, ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. W trakcie ich wykonywania na buziach małych chemików pojawiała się ciekawość,  zdziwienie, zaskoczenie i radość z pomyślnie przeprowadzonych doświadczeń.

Na zakończenie pani metodyk podsumowała cykl konferencji, wysoko oceniając ich przydatność przy wprowadzaniu nowoczesnych metod nauczania i pomocy dydaktycznych do procesu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej.

 

 

 

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły, po  raz kolejny,   wzięli udział w IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Namaluj historię dziadków”. Tematem tej edycji była „Solidarność – czas nadziei” uczniowie prezentowali zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby im bliskie i znane. W kategorii klas I – III  udział wzięlił uczniowie z klasy II i III (Kamila Tyrpin  oraz Gabriela Świder i Klaudia Kiełb )

Uczennica klasy III Klaudia Kiełb zdobyła wyróżnienie i w dniu 18 lutego odebrała nagrodę w oddziale IPN w Rzeszowie.

W dniu 11maja br. odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego klas II i III w Szkole Podstawowej Weryni. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania krzyżówek, rebusów, przekształcania tekstów zawierających wyrazy z trudnością ortograficzną. Uczniowie dobrze poradzili sobie z przygotowanym przez organizatorów testem, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc i wyróżnień otrzymali piękne dyplomy i nagrody książkowe. Uczennica naszej szkoły – Natalia Zielińska zajęła II miejsce w kategorii klas drugich.