W dniu 21 marca 2011 roku o godz. 11 wybraliśmy się z cała szkołą tj. kl. 0-IV do Biblioteki Publicznej w Przedborzu w celu pożegnania pory roku jaką jest zima a powitania wiosny. Panie bibliotekarki przygotowały opowiadanie, zagadki, przysłowia o wiośnie. Uczniowie rozwiązali krzyżówkę. Wyszliśmy na plac i tam spaliliśmy kukłę. Marzankę symbolizującą zimę. Wznosząc okrzyki „Precz zimo!” i śpiewając piosenki. Potem z gaikiem pięknie przystrojonym w kwiaty, paski z bibuły powróciliśmy do szkoły.

W dniu 16 marca 2011 nasza szkoła zorganizowała wyjazd kl. 0-III do Domu Kultury w Kolbuszowej na spektakl teatralny pt. „Nieznośne Słoniątko”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera – słoniątka, które wędrowało wśród swoich przyjaciół wykazując się ciekawością świata a nawet wścibskością. Największym Jego przyjacielem był ptak Kolo- Kolo, który często podpowiadał co dobre a co złe. Wspaniała gra ośmiu aktorów, bogata sceneria, gra świateł sprawiły że sztuka bardzo podobała się dzieciom.

Zakończyła się XI edycja akcji „Pomóżmy zwierzakom", której organizatorem jest od lat Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt. Cel akcji to kształtowanie u młodego pokolenia szacunku do istot  słabszych i umiłowania świata zwierząt. W tegorocznej edycji wzięło udział  110 placówek oświatowo-wychowawczych  z całego Podkarpacia. Nasza szkoła już po raz dziesiąty uczestniczyła w akcji pomocy podopiecznym schroniska  dla zwierząt "Kundelek".