W dniu 25 marca 2011 roku w Rzeszowie w Instytucie Muzyki odbył się wojewódzki finał Piosenki Przyrodniczo – Ekologicznej zorganizowany przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody. Uczennice z klasy III Klaudia Kiełb i Gabriela Świder piosenką pt. „Zdecydujmy my” wyśpiewały III miejsce. Odebrały z rąk organizatora piękne dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Dziewczynki do występu muzycznego przygotowywała p. Urszula Marek.

W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej w dniu 28 lutego odbył się XXI przegląd piosenki „Śpiewaj razem z nami” na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentował muzyczny zespół z  klas IV – V o nazwie STOKROTKI – zajął I miejsce śpiewając 2 piosenki o tematyce przyrodniczej „Ziemia zielona wyspa” oraz „Leśny wypoczynek”. W kategorii soliści uczennica klasy I Karolina Lewandowska zdobyła III miejsce  wykonując piosenki pt. „Pierwszaczek” oraz „Już się cieszą dzieci”. Karolinka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.  W dniu 18 marca 2011 roku godnie reprezentowała szkołę na pięknej scenie przemyskiego Domu Kultury. Zdobyła dyplom podziękowania oraz pochwałę organizatorów. Uczennice przygotowywała p. Urszula Marek

Walentynki to święto które w ostatnich kilku dziesięcioleciach cieszy się ogromną popularnością. Wyjątkowymi jego fanami są młodzi ludzie. To oni czerpią ogromną radość obdarowując swoich bliskich drobnymi prezentami, kwiatami czy składając im życzenia. Uczniowie naszej szkoły nie są pod tym względem różni od swoich rówieśników. Dużą przyjemność sprawiła im wiadomość, że będzie w naszej szkole działać poczta walentynkowa. Chętnych do przekazania życzeń było tak wielu, że radość uczniów stała się jak najbardziej zrozumiała. Kilka dni przed 14 lutego uczniowie będący członkami Samorządu Uczniowskiego przygotowali specjalną skrzynkę walentynkową. Każdy uczeń mógł więc swobodnie przekazać, poprzez ręce kupidyna, wyrazy swojej przyjażni w stosunku do innej osoby. Pomysł był bardzo dobry. W dniu Walentynek okazało się, że kartek było bardzo dużo. Co więcej, dzięki uprzejmości pani Dyrektor, zainicjowana została idea przekazywania życzeń za pośrednictwem szkolnego radiowęzła. Przedsięwzięcie wywołało ogromny aplauz wśród uczniów, a życzeniom, podziękowaniom i wyrazom sympatii zdawało się nie być końca.