30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanych w Dzikowcu Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców.  W skład drużyny reprezentacyjnej weszli uczniowie kl. VI: K. Gola, K. Bigdoń, M. Białek, K. Sitko, K. Mastalerz, A. Opiela, M. Tendera oraz uczeń kl. IV B. Wiktor. W wyniku rozgrywek nasza drużyna zajęła III miejsce, otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom.

Dzień Babci i Dziadka uczniowie klas 0-III uczcili piosenkami, wierszykami i tańcami,. Wiersze i piosenki były tak wzruszające, że drżało wiele babcinych i dziadkowych serduszek. Aby jednak w tym dniu babcie i dziadkowie mogli spędzić swoje święto w sposób przyjemny dla ducha i ciała dzieci przygotowały dla nich także konkursy (kalambury). Zaproszeni dziadkowie i babcie otrzymali od swoich ukochanych wnuków samodzielnie wykonane laurki i prezenty. Po występach goście mogli porozmawiać przy cieście      i   filiżance herbaty.Jak co roku spotkanie zakończyło się koncertem autorskiej piosenki  babci, która przyjeżdża do nas z Bratkowic.

W dniu 07.04.2011 r. odbył się XII Gminny Konkurs  „MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Widełce. Propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi,to jeden z celów konkursu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowały dwa dwuosobowe zespoły dziewcząt z klasy V. Uczestnicy mieli w określonym czasie wykonać palmę wielkanocną lub dekorację pisanki.

Gabriela Kwoka i Patrycja Sitko za wykonanie pisanki zajęły I miejsce,

Martyna Piekarska i Patrycja Żądło za wykonanie palmy wielkanocnej -III miejsce