W dniu 07.04.2011 r. odbył się XII Gminny Konkurs  „MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Widełce. Propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi,to jeden z celów konkursu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowały dwa dwuosobowe zespoły dziewcząt z klasy V. Uczestnicy mieli w określonym czasie wykonać palmę wielkanocną lub dekorację pisanki.

Gabriela Kwoka i Patrycja Sitko za wykonanie pisanki zajęły I miejsce,

Martyna Piekarska i Patrycja Żądło za wykonanie palmy wielkanocnej -III miejsce

 18 maja odbyła się kolejna gminna konferencja metodyczna (z zajęciami pokazowymi) z cyklu „Praktyczne zastosowanie plansz interaktywnych i tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej”.Temat zajęć „Wielcy Polacy - Maria Skłodowska Curie” nie był przypadkowy, bowiem rok 2011 został ogłoszony rokiem Marii Skłodowskiej Curie.

Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej uczniowie odegrali scenki teatralne przedstawiające najważniejsze fakty z życia M. Skłodowskiej. W drugiej części  oglądnęli autorską prezentację o naukowych osiągnięciach naszej rodaczki i innych wielkich Polakach. W tej części zajęć wykorzystano interaktywną tablicę i planszę z albumem Sławni Polacy. Uczniowie przypominając sobie między innymi  postać Mickiewicza, Matejki, Chopina, Jana Pawła II i M. Skłodowskiej, wykonywali ćwiczenia przy tablicy interaktywnej. Na zakończenie uczniowie wcielili się w eksperymentujących chemików. Przeprowadzili serię prostych, ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. W trakcie ich wykonywania na buziach małych chemików pojawiała się ciekawość,  zdziwienie, zaskoczenie i radość z pomyślnie przeprowadzonych doświadczeń.

Na zakończenie pani metodyk podsumowała cykl konferencji, wysoko oceniając ich przydatność przy wprowadzaniu nowoczesnych metod nauczania i pomocy dydaktycznych do procesu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej.

 

 

 

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły, po  raz kolejny,   wzięli udział w IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Namaluj historię dziadków”. Tematem tej edycji była „Solidarność – czas nadziei” uczniowie prezentowali zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby im bliskie i znane. W kategorii klas I – III  udział wzięlił uczniowie z klasy II i III (Kamila Tyrpin  oraz Gabriela Świder i Klaudia Kiełb )

Uczennica klasy III Klaudia Kiełb zdobyła wyróżnienie i w dniu 18 lutego odebrała nagrodę w oddziale IPN w Rzeszowie.