Dzisiaj, tj. 27 września, w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy września 1939r. Uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne chwile z życia naszego kraju. Pamiętali również o patronie naszej szkoły – Janku Zawiszy, który zginął z rąk okupanta niemieckiego. Pamięć o bohaterach II wojny światowej uczciliśmy minuta ciszy i odśpiewaniem hymnu państwowego.

20 września uczniowie naszej szkoły wybierali przewodniczącą szkoły. Uczniowie klas IV-VII głosowali na wybrane przez siebie kandydatki. Ogłoszenie wyników odbyło się tego samego dnia. Wyborcy, czyli uczniowie starszych klas, zdecydowali, że przewodniczącą szkoły zostaje Anna Guzior z klasy V, zastępcą przewodniczącej – Wiktoria Śpiewak z klasy VII, zaś skarbnikiem – Gabriela Zawisza z klasy VI. Dziewczętom gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

 

6 września uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tegorocznej edycji zaproponowano, by Polacy sami wybrali dzieło do publicznego odczytania. Spośród propozycji podanych przez Instytut Badań Literackich PAN wybrano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty tego wybitnego dramatu odczytali : Oskar Świder i Norbert Rybicki, którzy wcielili się odpowiednio w Jaśka i Chochoła. Kolejne fragmenty odczytała jedna z nauczycielek i pani bibliotekarka.