19 kwietnia Szkolny Zespół Teatralny Języka Angielskiego wziął udział w X edycji Gminnego Konkursu Teatrzyków Obcojęzycznych „ZŁOTA MASKA” organizowanego przez Zespole Szkół w Widełce. W tym roku za przedstawienie „Trzy świnki” nasi aktorzy zdobyli trzecie miejsce. Szkoła otrzymała tradycyjną statuetkę i dyplom, a każdy z uczestników dyplom.

30 marca odbyła się konferencja metodyczna (z zajęciami pokazowymi) „Zastosowanie edytora tekstu w edukacji wczesnoszkolnej” Zajęcia przeprowadzono wg autorskiego scenariusza nauczycielek miejscowej szkoły, nagrodzonego na ogólnopolskim konkursie na scenariusz zajęć –  „Chopin 2010 - pakiet edukacyjny”.

18 kwietnia br. rozstrzygnięty został  już VII Powiatowy Konkurs na Ludowe Akcesoria Wielkanocne w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Konkurs przewidywał różne kategorie wytworów artystycznych nawiązujących do tradycji lasowiackiej. Nasza szkoła zaprezentowała na nim pracę w kategorii: Kartka Świąteczna, której autorką była Natalia Zielińska z klasy drugiej. Uczennica otrzymała dyplom z wyróżnieniem i nagrodę  rzeczową.