Organizatorzy V edycji Wojewódzkiego Konkursu „ ABC Ekologii” zapraszają chętnych uczniów Szkół Podstawowych z całego województwa podkarpackiego do wzięcia udziału    w Konkursie Wiedzy Ekologicznej.

„ ABC Ekologii” to konkurs, którego celem jest :

- rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych,

- zachęcanie uczniów do ekologicznych zachowań,

- uwrażliwianie na konieczność ochrony środowiska naturalnego,

- wprowadzanie uczniów do poznawania zasad „ zdrowej rywalizacji”.

W dniu 30 października 2017r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali uroczyście pasowani na uczniów SP w Przedborzu.

W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice uczniów klasy I i zaproszeni goście:

- Rada Rodziców: p. Anna Majka, p. Ewa Kluk

- p. Barbara Draus- sołtys wsi Przedbórz

- p. Kazimiera Starzec – bibliotekarka MiPBP w Przedborzu

Akt pasowania poprzedziły występy artystyczne pierwszoklasistów. W tym uroczystym dniu rodzice przygotowali dla swoich pociech kuferki obfitości, pamiątkowe portreciki a p. Barbara Draus obdarowała dzieci książeczkami z piękną dedykacją. Atmosferę spotkania uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości uświetnił słodki poczęstunek i wspólna herbatka przygotowana przez rodziców.

Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym dzieci z naszej szkoły 20 października 2017 roku wybrały się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki były dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.