Uczniowie klasy III Eliza Siwiec i Paweł Starzec wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Czytelniczym klas III – Brzechwa wiersze znane i mniej znane. Uczniowie wykazali się dużą znajomością twórczości oraz faktów z życia Jana Brzechwy. Rozwiązywali quiz, rozmaite łamigłówki oraz odpowiadali na pytania   treści wierszy. Eliza i Paweł zaprezentowali również przed komisją konkursową umiejętność pięknego czytania wierszy z uwzględnieniem tempa, głośności, wyrazistości, intonacji i ekspresji. Zdobyli: Eliza Siwiec – I miejsce, Paweł Starzec – wyróżnienie. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów czytelniczych za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu powiatowym! Z rąk organizatorów odebrali piękne dyplomy oraz ciekawe nagrody.

 

Dnia 2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej  odbył się Gminny Konkurs "Matematyczne Potyczki" dla uczniów klas V. Udział w nim wzięło 22 osoby z terenu naszej gminy. Piątoklasiści sprawdzili swoje wiadomości i umiejętności rozwiązując zadania  tekstowe i testowe, krzyżówkę matematyczną, zagadki logiczne. Musieli  również wykazać się umiejętnością szybkiego liczenia w konkurencji "rachmistrz". W tej matematycznej rywalizacji uczestniczyły dwie reprezentantki naszej szkoły:

Julia Tyrpin i Gabriela Zawisza.

Julia Tyrpin zajęła III miejsce.

Uczniowie którzy zajęli pierwsze cztery miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali otrzymali pamiątkowe upominki. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Uczniowie kl. I, II naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Pokolenia Jana Pawła II na temat „Jakże ogromną siłę ma modlitwa ucznia”. Jakub Kuna i Karol Styczyński przygotowali piękne prace plastyczne, za które otrzymali dyplomy.