12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs przedmiotowy z matematyki "Piątaki - trzeciakom". Konkurs został zorganizowany przez uczniów klasy V dla uczniów klasy III. Piątoklasiści przygotowali samodzielnie dla swoich młodszych kolegów 5 konkurencji. Na początku trzecioklasiści musieli wykazać się umiejętnością szybkiego liczenia w zadaniach typu rachmistrz. Następnie rozwiązywali zadania tekstowe, wykreślankę matematyczną, zadania typu prawda - fałsz i na końcu krzyżówkę matematyczną. Zmagania trwały 45 minut i oto wyniki:

1 miejsce: Gabriela Kwarta i Eliza Siwiec

2 miejsce: Jula Dryja, Anna Gil i Magdalena Grochala

3 miejsce: Paweł Starzec i Bartek Koziarz

4 miejsce: Bartek Przydział i Krzysztof Saj

Gratulujemy zwyciężczyniom konkursu i wszystkim tym, którzy podjęli się trudu przygotowania w matematycznych potyczkach.

 

W dniu 16 marca 2017 r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzieło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2017.

Klasa III - Paweł Starzec, Maciej Słotwiński

Klasa V - Norbert Rybicki, Natalia Rząsa, Gabriel Skóra, Julia Tyrpin, Gabriela Zawisza

Klasa VI - Mateusz Słotwiński

Troje uczniów zdobyło wyróżnienia

w kategorii MALUCH: Paweł Starzec, Maciej Słotwiński

w kategorii BENIAMIN: Mateusz Słotwiński

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

W dniu 25 maja 2017r. uczeń naszej szkoły Maciej Słotwiński wziął udział w konkursie matematycznym w SP nr 2 w Kolbuszowej. Godnie reprezentując naszą szkołę zmagał się z rozmaitymi zadaniami matematycznymi na bardzo wysokim poziomie trudności. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów matematycznych za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu gminnym! Z rąk organizatorów odebrał piękny dyplom oraz ciekawe nagrody rzeczowe.