Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kolbuszowej zorganizowała Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny:

  • Konkurs Piosenki Patriotycznej
  • Konkurs Fotograficzny o tematyce patriotycznej
  • Konkurs Plastyczny „ Orzeł symbolem wolności”.

Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowały uczennice klasy V: Anna Guzior, Wiktoria Halat, Wiktoria Kluk, która za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

W listopadzie w naszej szkole uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w obchodach ,,Tygodnia Baśni i Bajek”. Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z których mamy do czynienia na co dzień. Temu służyły całotygodniowe zajęcia w naszej szkole. Te pięć dni zostały nazwane ,,Tygodniem Bajki i Baśni” Celem tych zajęć było ukazanie walorów płynących z czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do częstego sięgania po książki. W tym tygodniu dzieci poznały losy niektórych bohaterów, którzy przenieśli ich do swoich magicznych światów. W ramach obchodów ,,Tygodnia baśni i bajek” uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. W szkole zaroiło się od ilustracji kolorowych bajkowych postaci, które zostały wcześniej przygotowane w klasach. Prace swoich uczniów znalazły swoje miejsc w galerii przygotowanej na szkolnym korytarzu.

10 listopada 2017 roku w naszej szkole uczciliśmy Święto Niepodległości. 99 lat temu - 11 listopada 1918 roku - nasz kraj odzyskał niepodległość. Po 123. latach niewoli  naród polski odzyskał swoje państwo. Wreszcie na mapach świata pojawiła się Polska. Uczniowie klasy VI w montażu słowno - muzycznym przedstawili losy Polaków tamtego okresu i naszą drogę do wolności. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Józefa Piłsudskiego: "Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo."