W sobotę 27 stycznia 2018 r. została zorganizowana zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Wspólną zabawę prowadziła animatorka, która organizowała różne gry, konkursy. Starsi uczniowie klas IV - VII bawili sie od godziny 1600 do 2030. . Wszyscy uczniowie doskonale się bawili pod opieka nauczycieli i rodziców. Zabawa była niezapomniana z mnóstwem miłych wrażeń.

 

W grudniu po raz kolejny odbył się się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa sprawdzający zdobytą przez pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Test organizowany jest w ramach IX edycji Programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego patronami są Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Uczniowie klasy I SP w Przedborzu rozwiązały go na zajęciach komputerowych pod czujnym okiem Pani uczącej. Z rąk organizatorów otrzymały piękny, kolorowy dyplom.

25 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu "Historie naszych absolwentów". Naszym gościem był absolwent, który opuścił nasze mury w 2000 roku: Kapral Łukasz Ogonek , JW 3730 , 16 Batalion Saperów w Nisku. Służy w wojsku prawie 11 lat. Wywiad z naszym gościem przeprowadziły uczennice VI klasy: Natalia Rząsa i Gabriela Zawisza. Łukasz opowiedział nam swoją historię, jak rozpoczął pracę w wojsku, jak łącząc swoją pasję do sportu i pracę zaczął stawać na podiach zawodów w Polsce w wyciskaniu na klatkę, o swojej diecie, ale przede wszystkim przekazał nam swoją pozytywną energię i przesłanie, że każdy może zrobić ze swoim życiem co tylko zechce poprzez pracę i naukę - wystarczy tylko mocno chcieć! Panu Łukaszowi bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie i życzymy dalszych sukcesów!