20 września uczniowie naszej szkoły wybierali przewodniczącą szkoły. Uczniowie klas IV-VII głosowali na wybrane przez siebie kandydatki. Ogłoszenie wyników odbyło się tego samego dnia. Wyborcy, czyli uczniowie starszych klas, zdecydowali, że przewodniczącą szkoły zostaje Anna Guzior z klasy V, zastępcą przewodniczącej – Wiktoria Śpiewak z klasy VII, zaś skarbnikiem – Gabriela Zawisza z klasy VI. Dziewczętom gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

 

6 września uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tegorocznej edycji zaproponowano, by Polacy sami wybrali dzieło do publicznego odczytania. Spośród propozycji podanych przez Instytut Badań Literackich PAN wybrano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty tego wybitnego dramatu odczytali : Oskar Świder i Norbert Rybicki, którzy wcielili się odpowiednio w Jaśka i Chochoła. Kolejne fragmenty odczytała jedna z nauczycielek i pani bibliotekarka.

W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. O godzinie 800 w kościele odbyła się uroczysta msza św. w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele i rodzice. Po mszy przeszliśmy na cmentarz, gdzie uczniowie przy tablicy pamiątkowej złożyli kwiaty i zapalili znicze upamiętniając w ten sposób rocznicę wybuchu  I wojny światowej. W szkole odbyło się spotkanie, podczas którego pani dyrektor powitała wszystkich przybyłych a szczególnie najmłodsze dzieci, które przekroczyły próg szkoły po raz pierwszy. Później pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.