„ Idźmy naprzód z nadzieją…” – to hasło XVII Dnia papieskiego, mającego na celu zgłębianie bogatego dziedzictwa, które pozostawił nam największy z Polaków – św. Jan Paweł II. W tych słowach jest dla nas zachęta, abyśmy nie zatrzymywali się w miejscu, ale ciągle rozwijali swoje talenty i z nadzieją patrzyli w przyszłość. W naszej szkole w dniach 09 -13.10.br., już po raz III przeżywaliśmy Tydzień papieski. Cała społeczność szkolna włączyła się w jej właściwe przeżycie. Uczniowie od przedszkola do VII klasy mogli wykazać się znajomością tematu w 4 kategoriach; plastycznej, recytatorskiej, wokalnej i konkursie wiedzy. W piątek 13.10. br. odbyło się podsumowanie i przegląd tych wydarzeń. Wśród wielu prac plastycznych wyróżniono;

  • Kategoria plastyczna; Kinga Przydział klasa I i Magdalena Grochala IV klasa.
  • Kategoria wiedzy o św. Janie Pawle II; – Julia Tyrpin z VI klasy
  • Kategoria wokalna; Amelia Zawisza z Przedszkola i Karolina Żądło z VII klasy.
  • Kategoria recytatorska; Karol Styczyński – III klasa i Julia Dryja – IV klasa.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz uczestnikom tygodnia papieskiego za chętne włączenie się i propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Wyrażam wdzięczność nauczycielom i rodzicom za okazaną pomoc i współpracę na kolejną edycję tygodnia papaieskiego.

Dzisiaj, tj. 27 września, w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy września 1939r. Uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne chwile z życia naszego kraju. Pamiętali również o patronie naszej szkoły – Janku Zawiszy, który zginął z rąk okupanta niemieckiego. Pamięć o bohaterach II wojny światowej uczciliśmy minuta ciszy i odśpiewaniem hymnu państwowego.