Dnia 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Weryni po raz pierwszy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas VII. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Słotwiński i Oskar Świder.

Test konkursowy składał się z 5 części: zadania logiczne, obliczenia procentowe, geometria, prędkość oraz statystyka. Najlepszym matematykiem klas siódmych okazał się Mateusz, zdobywając I miejsce w gminie. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy!

 

Dnia 15 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział 12 młodych matematyków lubiących rozwiązywać zadania i łamigłówki matematyczne. Wyróżnienie w kategorii kadet otrzymał uczeń klasy VII Mateusz Słotwiński. Pozostali uczniowie, chociaż nie znaleźli się w gronie laureatów, spisali się bardzo dobrze. Wysokie wyniki uzyskali:

klasa VI - Gabriela Zawisza, Norbert Rybicki, Julia Tyrpin,

klasa V - Wiktoria Halat. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

W Gminnym Konkursie Plastycznym „Wyjątkowa kartka urodzinowa dla Polski”, którego organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Gabriela Zawisza kl.VI oraz Wioletta Białek kl. VII. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 10 maja 2018 roku. Wioletta za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Obie dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !